NEFES KREDİSİ KAPSAMINDA ODAMIZCA TANIMLANAN LİMİTLERİN AÇILMASI

NEFES KREDİSİ KAPSAMINDA ODAMIZCA TANIMLANAN LİMİTLERİN AÇILMASI

Sayın Üyemiz,

Nefes kredisi kapsamında Odamız tarafından tanımlanmış olan ek limitler 1 Temmuz 2021 (bugün) itibariyle kullanıma açılmıştır.

Üyelerimiz Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Akbank, Denizbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası şubelerine kredi için başvuru yapabilir.

Üyelerimizin kullanacağı kredi; 6 ay anapara ve faiz ödemesiz, sonrasında 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli, kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı ise yıllık % 17,50’dir.

Üyelerimizin krediye başvurabilmek için öncelikle "Nefes Kredisi başvurusu içindir." ibareli faaliyet belgesini Odamızdan almaları gerekmektedir. Nefes Kredisi için alınacak Oda Faaliyet Belgesi ücretsiz olacaktır. Oda Faaliyet Belgesi olmadan banka talep kabul etmeyecektir.

Oda Faaliyet Belgesi dijital ortamda internet sitemizden (https://eoda.izto.org.tr/web/oda_sicil_belge.aspx?belge=748) e-imzalı olarak temin edilebilmektedir.

Faaliyet belgelerinin proje başlangıcı olan 01.06.2021 tarihi itibariyle alınması gerekmektedir. Bu tarihten önce alınan faaliyet belgeleri Nefes Kredisi için kullanılamayacaktır.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

İzmir Ticaret Odası